FYZIKÁLNÍ SHOW - Uhelný trh


     Věra Kamenická, která učí fyziku na Základní škole Uhelný trh, mě požádala, jestli by nemohli její zvídaví žáčci vidět některý z Fyzikálních cirkusů, které na naší škole (SPŠST Panská Praha) pořádám. Chvíli jsme se domlouvali a nakonec bylo rozhodnuto: nepůjdou děti z Uhelného trhu do Panské, ale já s experimenty na Uhelný trh.
     A tak jsme v pondělí 5. 12. 2005 brzo ráno vyrazili z Malé Štupartské, kde jsme naložili pomůcky z kabinetu fyziky na vozík, směrem na Uhelný trh, abychom udělali pro žáky místní školy Fyzikální show. Datum nebylo vybráno náhodě - společně s Věrou jsme se rozhodli udělat tím radost žáčkům k Mikuláši ...
     Ve škole jsme byli vlídně přijati, uvedeni do učebny fyziky a po dvaceti minutách přípravy byli připraveni na první ze dvou představení, na kterých se vystřídaly asi čtyři třídy žáků. Kromě Věry Kamenické se zúčastnila se svými třídami i Eva Lišáková.
     Na úvod Fyzikální show jsme nemohli neudělat reklamu škole, z níž jsme přišli. Upozornili jsme diváky (hlavně žáky), že veškeré pokusy, které uvidí, znovu uvidí při studiu fyziky na SPŠST Panská. A nejen je! Ale i řadu jiných neméně zajímavých experimentů! Zároveň jsme všechny přítomné pozvali na Dny otevřených dveří na SPŠST Panská, které se měly konat za pár dní ...


A jak Fyzikální show na ZŠ Uhelný trh probíhala? Podívejte se!
(Po kliknutí na odkaz se zobrazí stránka s náhledy fotografií. Po kliknutí na fotografii se tato fotografie zobrazí v samostatném okně spolu s popisem.)


Fyzikální show by nemohla proběhnout bez obětavé pomoci realizačního týmu ze třídy 03K:
Michael Brabec - technické zázemí, videozáznam, asistence při experimentech
Ondřej Hofierka - technické zázemí, videozáznam, asistence při experimentech
Daniel Lukeš - technické zázemí, fotoreportér, oprava pomůcek, asistence při experimentech
Martin Všetička - technické zázemí, videozáznam, asistence při experimentech

Další akce, které jsem pořádal nebo kterých jsem se zúčasnil, je možno nalézt zde.
© Jaroslav Reichl a 03K, 2005